Boxing Schedule

Nov. 15: Liverpool, England (ESPN+)

  • Rocky Fielding vs. Abdallah Paziwapazi, 10 rounds, super middleweights
  • Martin Murray vs. Sladan Janjanin, 8 rounds, super middleweights
  • Tasha Jonas vs. TBA, 8 rounds, female lightweights

Nov. 16: Glasgow, Scotland (ESPN+)

  • Lee McGregor vs. Kash Farooq, 12 rounds, for McGregor’s Commonwealth and Farooq’s British bantamweight titles
  • Keenan Smith vs. TBA, 10 rounds, junior middleweights
  • Luke Keeler vs. TBA, 10 rounds, middleweights
  • Paddy Donovan vs. TBA, 6 rounds, welterweights

Nov. 16: Oslo, Norway

  • Title fight: Katharina Thanderz vs. Danila Ramos, 10 rounds, for vacant interim WBC women’s junior lightweight title
  • Kai Robin Havnaa vs. Al Sands, 10 rounds, cruiserweights
  • Kevin Melhus vs. Ossie Jervier, 6 rounds, cruiserweights
  • Alexander Hagen vs. Emmanuel Feuzeu, 8 rounds, light heavyweights
  • Bernard Torres vs. Yesner Talavera, 8 rounds, junior lightweights
  • Kent Erik Baadstad vs. Istvan Kun, 6 rounds, cruiserweights

Nov. 16: Halle/Saale, Germany

  • Dominic Boesel vs. Sven Fornling, 12 rounds, light heavyweights

Nov. 16: Bilbao, Spain

  • Andoni Gago vs. Marc Vidal, 12 rounds, for Gago’s European featherweight title

Nov. 22: London (ESPN+)

  • Golden Contract tournament junior welterweight quarterfinals (Ohara Davies, Tyrone McKenna, Zhankosh Turarov, Akeem Ennis Brown, Mohamed Mimoune, Anthony Yigit, Darren Surtees, Logan Yoon, draw TBA)

Nov. 22: Dubai, United Arab Emirates (ESPN+)

  • Jack Caterall vs. Timo Schwarzkopf, 10 rounds, junior welterweights
  • Andrew Selby vs. TBA, 10 rounds, flyweights
  • Waseem Muhammad vs. TBA, 8 rounds, flyweights

Nov. 23: TBA, England (ESPN+)

  • Title fight: Zolani Tete vs. Johnriel Casimero, 12 rounds, for Tete’s WBO bantamweight title

Nov. 23: Las Vegas (Fox PPV)

  • Title fight: Deontay Wilder vs. Luis Ortiz, rematch, 12 rounds, for Wilder’s WBC heavyweight title
  • Title fight: Leo Santa Cruz vs. Miguel Flores, 12 rounds, for vacant WBA junior lightweight title
  • Luis Nery vs. TBA, 10 or 12 rounds, bantamweights

Nov. 23: Liverpool, England (DAZN)

  • Title fight: Callum Smith vs. John Ryder, for Smith’s WBA super middleweight title
  • Craig Glover vs. Chris Billam-Smith, 10 rounds, cruiserweights
  • Anthony Fowler vs. TBA, 10 rounds, junior middleweights
  • Tom Farrell vs. Sean Dodd, 8 or 10 rounds, junior welterweights
  • Thomas Whittaker Hart vs. TBA, 6 rounds, light heavyweights

Nov. 23: Indio, Calif. (DAZN)

  • Title fight: Andrew Cancio vs. Rene Alvarado, 12 rounds, for Cancio’s WBA “regular” junior lightweight title
  • Title fight: Xu Can vs. Manny Robles III, 12 rounds, for Can’s WBA “regular” featherweight title
  • Rashidi Ellis vs. Eddie Gomez, rematch, 10 rounds, welterweights
  • Victor Morales Jr. vs. TBA, 8 rounds, junior lightweights
  • Alberto Melian vs. TBA, 8 rounds, junior featherweights
  • Baishanbo Nasiyiwula vs. Saul Corral, 8 rounds, junior welterweights
  • Daniel Barrera vs. TBA, 4 rounds, junior bantamweights
  • Alex Rincon vs. TBA, 6 rounds, junior middleweights

Nov. 23: Lincoln, R.I. (UFC Fight Pass)

  • CES Boxing

Nov. 23: Birmingham, England (Epicentre.TV)

  • Nigel Benn vs. Sakio Bika, 10 rounds, light heavyweights

Nov. 23: Quebec City

  • Title fight: Marie-Eve ​​Dicaire vs. Ogleidis Suarez, 10 rounds, for Dicaire’s IBF women’s junior middleweight world title
  • Title fight: Hanna Gabriels vs. TBA, 10 rounds, for Gabriels’ WBA women’s junior middleweight title
  • Mikael Zewski vs. Brad Solomon, 10 rounds, welterweights
  • Sebastien Bouchard vs. Ayaz Hussain, 10 rounds, welterweights

Nov. 23: Huntington, N.Y.

  • Star Boxing

Nov. 23: St. Nazaire, France

  • Georges Ory vs. Karim Guerfi, 12 rounds, for Ory’s European bantamweight title

Nov. 27: Windham, N.H.

  • Dominic Monzione vs. Henry Garcia, 4 rounds, lightweights
  • Kimberly Wabik vs. Jacqueline Boyle, 4 rounds, female junior lightweights
  • Brandon Higgins vs. Laquan Lewis, 4 rounds, welterweights
  • Brendon Simonds vs. Ian Beatease, 4 rounds, welterweights
  • Harry Gigliotti vs. Robert Bricks, 4 rounds, welterweights
  • Ismael Villarreal vs. Jermaine Corley, 6 rounds, junior middleweights

Nov. 30: Las Vegas (ESPN+)

  • Oscar Valdez vs. Andres Gutierrez, 10 rounds, junior lightweights
  • Carl Frampton vs. TBA, 10 rounds, featherweights
  • Adam Lopez vs. Luis Coria, 10 rounds, featherweights
  • Arnold Barboza Jr. vs. William Silva, 10 rounds, junior welterweights
  • Andy Hiraoka vs. Rogelio Casarez, 8 rounds, junior welterweights
  • Brian Mendoza vs. Larry Gomez, 8 rounds, welterweights
  • Guido Vianello vs. TBA, 6 rounds, heavyweights

Nov. 30: Monte Carlo, Monaco (DAZN)

  • Title fight: Radzhab Butaev vs. Alexander Besputin, 12 rounds, for vacant WBA “regular” welterweight title

Dec. 5: TBA

  • Golden Boy DAZN Thursday Night Fights

Dec. 7: Diriyah, Saudi Arabia (DAZN)

  • Title fight: Andy Ruiz Jr. vs. Anthony Joshua, rematch, 12 rounds, for Ruiz’s IBF/WBO/WBA heavyweight title

Dec. 7: New York (Showtime)

  • Title fight: Jermall Charlo vs. Dennis Hogan, 12 rounds, for Charlo’s WBC middleweight title

Dec. 7: Mashantucket, Conn. (UFC Fight Pass)

  • CES Boxing

Dec. 7: Montreal

  • David Lemieux vs. Max Bursack, 10 rounds, super middleweights
  • Arslanbek Makhmudov vs. Samuel Peter, 10 rounds, heavyweights
  • Simon Kean vs. Sergey Liakhovich, 10 rounds, heavyweights

Dec. 7: Tokyo

  • Kenichi Ogawa vs. Joe Noynay, 12 rounds, junior lightweights

Dec. 14: New York (ESPN/ESPN Deportes)

  • Title fight: Richard Commey vs. Teofimo Lopez Jr., 12 rounds, for Commey’s IBF lightweight title